Čím vším se prokousávat k digitální ilustraci?

Když máš v sobě impuls, který  zraje dlouhou dobu… a pak přijde ten správný čas, který propojí vše, co zrálo.

2016-06-21_0001
ilustrátor & wacom tablet & nápad & skica & realizace & tisk plakátu
Experimenty s digitální ilustrací ve volně dostupných softwarech (Inkscape) mě naučily něco o křivkách a taky základní principy práce. Ilustrátora jsem se už pak tolik nebála a rychleji jsme se sžili. Stačil týden zkušební verze a o investici bylo rozhodnuto.
Čas? Celý proces až k ilustrátoru zrál asi rok.
O kreslících tabletech jsem toto načetla mraky a porovanala prakticky s kombinací iPad 2 / stylus paper53 / aplikace Illustrator Draw.
Wacom Intuos Touch velikosti M (velikost závisí na velikosti monitoru, na kterém pracuji) to po všech experimetech vyhrál. Toto řešení mi prakticky i cenově nejvíc vyhovuje. Rozhodli o tom hlavně: přítlak, citlivost stylusu a zkrácení času na finálních úpravách ilustrace.
Čas? Tří měsíce zrála myšlenka kreslícího tabletu. Těch načtených recenzí a váhání! A pak stačil týden intenzivního kreslení na iPadu + Illustrator Draw aplikace a bylo rozhodnuto.

ZAJÍMAVOST: vyzkoušela jsem pro tisk velmi zajímavou službu ze zámoří PRINTFUL – jsem moc spokojená s výsledkem tisku… a tisknou i na trička, legíny a mnoho dalšího. Tak, kdo ví, kam tato zkušenost povede.
Ráda se o zkušenosti podělím, napište

Články jako tento se objevují v mém nepravidelném Newsletteru. Chcete ho odebírat?


your note // tvůj komentář