nové studio // new studio

CZ // Píši vám dnes z nového studia… pracovně kreativního místa kde od tohoto víkendu i bydlím – v Hrušovanech u Brna.

Čerstvě jsem nastěhovala mezi bílé zdi všechny moje kreativní nástroje, které se už dávno nevejdou na jeden stůl a do šuplíků. Nechybí ani konvice na čaj/kávu a základ příjemého posezení – křesílka.  Záměrem je vytvořit přijemné místo nejen na tvoření a práci, ale i místo setkávání a spolupráce… Jste vítáni se kdykoli přidat, využít koutek na práci nebo spolupráci, dát si kávu nebo čaj.

Bude ještě chvíli trvat, než se prostředí zcela zútulní, ale atmosféra, ta je tvořena námi, co se tu nachází. Těším se na Vás.

S novým místem je spojena i veká změna nebo spíš posun, který se děje ve mě, a tak se odráží na všem kolem. Jak se pohybuji vpřed nechávám za sebou kontrolu. A když nic jiného než kontrolu jsem doposud neznala a teď se jí pouštím, objevuju nový způsob fungování. Krůček po krůčku k něčemu daleko přirozenějšímu. Nedá se totiž dýchat ani tvořit v kontrole.

A tak i včerejší téma v tanci (tanec 5 rytmů, který je mou pravidelnou úterní meditací) mě zavedlo ještě dál za jeho myšlenku: „vše je jen pohybem (kopec je pomalejší mrak:), vše má svůj zrod i zánik a je tak nesmyslné na něčem ulpívat.“ Dynamika, která z pohybu všeho vychází, nás unáší, vede. Stačí ji následovat, vnímat… být s ní a v ní. Následuji další kousek nápovědy na cestě za věcmi, které si neumím ani představit a přesto je chci objevit.

To je moje vnitřní motlitba nad plátnem, papírem a životem.

Veronika

img_8212

Připojuji několik prvních ranních skic… 🙂 z nového místa.

img_8207 img_8206


ENG // Today, I am writing from a new studio in Hrušovany u Brna. The village I moved last weekend and work and create now.

I want to invite you to visit me, use my studio for some co-work, coffee/tea visit.

It will take some days to make it cozy here but the atmosphere is already created by humans inside:)

Some shift accompanies all those changes.  Shift inside me mirrored on the outside… leaving a control behind. I used control a lot in everything… EVERYTHING… taking some baby steps now to learn the new way of creation and living.

I follow a life prompter to learn things I can not even imagine yet they exist. Following the dynamic of the motion all around us.

This is my intention, my prayer of my heart.

Veronika