Inktober 2017 – Konec výzvy / Challenge ends

CZ//

Je 31. října a výzva Inktober 2017 končí. Závazek kreslit každý den se v průběhu celého měsíce svým vlastním tempem změnil:) Z 31 dní končím číslem 16.

Na sociálních sítích  se celý měsíc objevovaly skeče dvojího stylu… inkoustem a markerem. S oběma jsem na začátku bojovala a bylo těžké si dát svobodu, že se nemusím identifikovat a můžu si být chvíli inkoustová a chvíli kreslící.

Nejtěžší překážkou jsem si sama. Nebo taky, chcete-li, moje myšlenky, kterými sa sabotuji a zpochybňuji. Jsem na to talent. Kdo má stejného „prudiče“:) v sobě, rozumí mi. Takovými výzvami mu vždycky dám velkou příležitost, kterou i já využívám, abych ho pozorovala, dokázala ho rozpoznat. V okamžiku, kdy o něm vím, jeho moc slábne… nesmím se ale nechat zlákat k boji… ten je předem prohraný. A já bojovník jsem:) I tentokrát to stálo za to  – byl tam… ale já taky:)

Čas a proces tvoří dohromady prostor. Prostor je třeba k tomu, aby se věci mohly dít. A to je to, proč skicuji a kreslím různými způsoby a nepřestávám tvořit. Nejlíp mi totiž sedí prostor OBJEVOVAT.

Podívejte se sami.

PORTFOLIO INK

PORTFOLIO MARKER

ENG//

It’s the 31st Oct and the Inktober 2017 challenge ends. Instead of 31 days, I posted just 16 of them. I started in two different styles and kept it like this till the end. I resisted identifying with just one style. Beleive me or not it took a great courage. But I survived and set myself free. Ufff.

There’s nothing good coming from identification for me. And the result is SPACE created the moment when the process merging together with time. Things can happen in SPACE  – and that is essential for me. Just to allow.

See for yourself:)

PORTFOLIO INK

PORTFOLIO MARKER